Urth 55mm UV, Circular Polarizing (CPL), ND2 400 Lens Filter Kit UFKM3PST55
Pristatymas per 5 - 10 dienas
URTH
SKU: 20759
Model: UFKM3PST55
Ean: 9354842006821
Būklė: Naujas produktas
Filter typeUV+CPL+ND
Filter size55mm
Urth 55mm UV, Circular Polarizing (CPL), ND2 400 Lens Filter Kit
For wide angle lenses (less than 35mm of focal length) and telephoto lenses (70mm+ of focal length), we recommend our Variable ND2 32, ND8 128, ND64 1000 or fixed ND filters.
Japanese AGC glass
Ultra slim magnalium edge
Double thread
All filters have a double thread for stacking filters or using screw caps.
Positive impact
Urths goal is to have a lasting positive impact on the planet.
Conscious design
Unlock depth of field and motion blur with the ND2 400.
Capture sharper images and more beautiful colours with the UV.
Reduce reflections for more vivid landscapes with the CPL.
Lifetime warranty
AI assistant
Dirbtinio intelekto asistentas
Arba paklauskite apie:
Kokios yra savybės? Ar tai yra sandėlyje? Tikros nuolaidos ir pasiūlymai?
Parašyti atsiliepimą