Feelworld Seetec ATEM156-CO 15.6 Multiview Monitor HDMI (Carry-On) ATEM156-CO
Pristatymas per 5 - 7 dienas
Feelworld
SKU: 53061
Model: ATEM156-CO
Ean: 6971863813967
Būklė: Naujas produktas
  • 15.6" 1920 x 1080 8-Bit LCD
  • Supports SD, HD & up to DCI 4K24 Video
  • 4 x HDMI Inputs, 4 x HDMI Outputs
  • Built-In V-Mount Battery Plate
  • H/V 170/170° Viewing Angle
  • Quad View & PiP Options
  • Built-In Monitoring Tools
  • On-Screen Markers & Focus Peaking
  • Aluminum Carrying Case
Daugiau detalių
Type of ProductLCD Monitor
LCD monitorsrakstītājs
LCD monitorsmonitors
Connector3,5mm
View up to four video feeds while shooting or in post-production using the 15.6" Quad 4K HDMI Multiview Portable Monitor from FeelWorld. This monitor is housed in a durable aluminum case for easy transport, whether on location or in the studio. It supports SD, HD, and 4K signals up to DCI 4K24 and UHD 4K30, and it features quad view and PiP (picture-in-picture) options.
Power the 15.6" Quad monitor using the rear V-mount plate and a compatible battery or via the included AC adapter. Multiple imaging tools like focus peaking, adjustable color temperature, and selectable aspect ratios and markers help you customize your display.
15.6" Quad 4K HDMI Monitor
  • Four HDMI type A inputs and outputs for viewing multiple cameras
  • Supports SD and HD video up to DCI 4K23 and UHD 4K30
  • 3.5mm headphone monitor output
Monitoring Tools
  • Rec.709 HD color standard
  • Peaking, false color, pixel-to-pixel zoom
  • Center marker, safety marker, grid marker
  • Center markers: 80/85/90/93/96%
  • Line colors: Red, green, blue, white
  • Image zoom, check field, image freeze
  • Display rotation: 0/90/180/270°, H. Mirror, V. Mirror
  • Selectable color temperature
  • Selectable aspect ratios: 4:3, 2.39:1, 2.35:1, 1.85:1
  • Anamorphic de-squeeze: x1.33, x1.5, x1.8, x2.0
  • Four assignable function keys
Durable Aluminum Case
  • Housed in a sturdy aluminum case for easy location or studio use
Power Options
  • Integrated V-mount battery plate
  • 12 VDC power adapter
AI assistant
Dirbtinio intelekto asistentas
Arba paklauskite apie:
Kokios yra savybės? Ar tai yra sandėlyje? Tikros nuolaidos ir pasiūlymai?
Parašyti atsiliepimą
  • 15.6" 1920 x 1080 8-Bit LCD